top of page

KADRA TRENERSKA

Michał Grochal

Absolwent AWF o specjalizacji tenis, narciarstwo i pływanie, posiadający wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i sportowe.  Od 2007  roku instruktor Klubu Miedzeszyn koordynujący rekreacyjne zajęcia tenisowe i sportowe. Od 2009 koordynator sportowy naszej akcji Lato Na Kortach. Instruktor i opiekun na obozach sportowych organizowanych przez Klub Miedzeszyn.

Michał jest ulubionym instruktorem dzieci na naszych obozach rodzinnych.  Do aktywności fizycznej „porywa” nie tylko dzieci ale całe rodziny :)   Michał jest filarem naszego szkolenia rekreacyjnego. Wiele dzieci, które zaczynały w naszym Klubie szkolenie z nim, zdecydowało się na szkolenie zwodnicze. Michał zapewnia odpowiednie przygotowanie dla przyszłych zawodników.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
•    Trener Tenisa I Klasy.
•    Aktywność zawodowa:

      - 1994 – 1996 Klub Tenisowy Skra

      - 1996 – 2015 WTS DeSki

      - od 1.08 2015 Klub Miedzeszyn
•    Na arenie krajowej trener wielu medalistów Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej       (ponad 30 medali najważniejszej imprezy w kraju)
•    Na arenie międzynarodowej trener zawodników sklasyfikowanych na listach TE, ITF, ATP i WTA

Marcin Szczęsny

Kasia Grochal

Kasia Grochal to drugi z filarów naszego szkolenia rekreacyjnego. Ciepła, cierpliwa absolwentka AWF o specjalizacji tenis i łyżwiarstwo. Doświadczona zawodniczka. W młodości, jako łyżwiarka figurowa wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka na mistrzostwach Europy. Zajmuje się szkoleniem najmłodszych dzieci. Jej doświadczenie i podejście do dzieci powodują, że dzieci chcą grać w tenisa coraz więcej i częściej :)

Kasia jest sprawdzonym coachem na zawodach na Talentiadzie Wawerskiej oraz naszych obozach rodzinnych. Zagrzewa najmłodszych zawodników do walki, biegu i szybkości. Jej zaangażowanie nagradzane jest wynikami i sprawnością sportową i tenisową najmłodszych zawodników :)

Antek Orliński

Pierwszy kontakt z rakietą rozpoczął w wieku 6 lat, gra rekreacyjna bardzo
szybko przerodziła się w trening zawodniczy.
Zaowocowało to 1 miejscem w rankingu na Mazowszu w kategorii do lat 10.
W kategoriach wiekowych do lat 12,14 i 16 sklasyfikowany sie w pierwszej „15″ w Polsce w rankingu PZT.
Pierwszy medal Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 12 zdobył jako zawodnik WKT Mera Letnie Drużynowe Mistrzostwa Polski zakończył ze złotym medalem.
Kolejne większe sukcesy na najważniejszej imprezie w kraju to dwa brązowe medale w kategorii kadet. Pierwszy w Drużynowych Mistrzostwach Polski i drugi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – brąz w turnieju gry podwójnej.
Największe sukcesy święcił jako junior w barwach klubu WTS DeSki. W kategorii wiekowej do lat 18 zdobywca w sumie 6 medali Mistrzostw Polski. Trzy srebra w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekipa skazana na brąz) i trzy brązowe medale w indywidualnych MP – dwa w deblu i jeden w singlu. Wtedy też zaliczył najwyższą pozycję na listach Polskiego Związku Tenisowego, Antek był siódmym juniorem w Polsce.
Jako junior sklasyfikowany na listach światowych ITF – miejsce 617.
Dodatkowo już jako senior zdobywca dwóch brązowych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Od pięciu lat zawodniczo reprezentuje klub ligi niemieckiej SUS Bielefeld.
Po przygodzie zawodniczej automatycznie przystąpił do pracy z młodzieżą i tak juz od ponad 3 lat pracuje jako szkoleniowiec i sparingpartner z zawodnikami naszego klubu.

Wojtek.JPG

Wojciech Szczęsny

Przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 6 lat. Zabawa w tenis bardzo szybko przerodziła się w fascynację dyscypliną.

Pierwsze turnieje, obozy, zgrupowania zaowocowały pierwszymi sukcesami. Wielokrotny Mistrz Warszawy i Mistrz Województwa w grze podwójnej i pojedynczej w poszczególnych kategoriach wiekowych, udział w zgrupowaniach Kadry Polski do lat 12 i 14, najwyższe miejsce na listach PZT 9 m-ce w kategorii do lat 12 (2013) i 9 m-ce w kategorii do lat 18 (2019), najwyższe miejsce na listach międzynarodowych ITF  727 (2019).

  • Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 (Warszawa),

  • Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 14 (Sopot),

  • Wicemistrzostwo Polski do lat 14 gra podwójna (Warszawa),

  • Mistrzostwo Polski do lat 16 gra podwójna (Pabianice),

  • Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 16 (Bydgoszcz),

  • Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 (Warszawa),

Wojtek reprezentował barwy klubów WTS DeSki i od 2015 roku Klubu Miedzeszyn.

Aktualnie student i zawodnik tenisowej drużyny akademickiej w The Univesity of Toledo w Stanach Zjednoczonych.

Paszkowski.JPG

Mikołaj Paszkowski

Poprzez kluby AZS Środowisko, WTS DeSki w 2015 roku trafił na korty Klubu Miedzeszyn. Jako nasz zawodnik bronił barw klubowych przez wiele lat na kortach całego kraju.  

Zwycięzca i medalista wielu turniejów tenisowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Najwyższa pozycja na listach PZT 20 m-ce (2015). Największe sukcesy osiągnął w rozgrywkach drużynowych:

  • Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 (Warszawa),

  • Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 16 (Bydgoszcz),

  • Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 (Warszawa),

Dyplomowany instruktor tenisa, odpowiada za szkolenie naszych podopieczny w dwóch blokach, tenisowym i ogólnorozwojowym.

Staszek Orlinski.jpg

Staszek Orliński

Przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 6 lat na warszawskiej spójni. Od 8 roku życia podopieczny szkoły tenisa Mirosława Gintera, brał regularny udział w turniejach regionalnych i ogólnopolskich w kategoriach do lat 10, 12 i 14. W wieku 14 lat zamienił rakietę tenisową na korki piłkarskie i do wieku seniora był aktywnym zawodnikiem Polonii Varsovii (mistrzostwo województwa 2001) i warszawskiego Hutnika. Powrócił do tenisa w 2005 roku, a od 2008 jest licencjonowanym instruktorem. Dziesiątki godzin przepracowane w programie Tenis10 i liczne obozy szkoleniowe z dziećmi i młodzieżą na koncie.  Od 2008 po dziś dzień współpracuje ze Szkoła Tenisa Ginter. Od 2017 jest trenerem w Klubie Miedzeszyn. 

Mikolaj.JPG

Mikołaj Lewandowski

Zawodowy tenisista, wielokrotny zwycięzca turniejów PZT.

Mistrz Województwa Mazowieckiego.

W kategoriach juniorskich sklasyfikowany w pierwszej 20 w Polsce w swoim roczniku.

Licencjonowany Trener Tenisa ( ITF LEVEL 3 ).

Uczestnik konferencji tenisowych i szkoleń z psychologii sportu - Mental Coach.

Sparingpartner zawodniczek WTA oraz mistrzyni Polski do lat 14.

Aktualnie trener naszego klubu - prowadzi zajęcia dla zawodników, dzieci i amatorów.

Na swoich treningach zwraca uwagę na elementy techniczne, taktyczne i psychomotoryczne.

bottom of page