KADRA TRENERSKA

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
•    Trener Tenisa I Klasy.
•    Aktywność zawodowa:

      - 1994 – 1996 Klub Tenisowy Skra

      - 1996 – 2015 WTS DeSki

      - od 1.08 2015 Klub Miedzeszyn
•    Na arenie krajowej trener wielu medalistów Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej       (ponad 30 medali najważniejszej imprezy w kraju)
•    Na arenie międzynarodowej trener zawodników sklasyfikowanych na listach TE, ITF, ATP i WTA

Marcin Szczęsny

Kacper Szymankiewicz

Kacper Szymankiewicz

Licencjonowany trener tenisa, certyfikowany Trener Crossfit Level 1, trener przygotowania fizycznego, uczestnik warsztatów przygotowania sprawnościowego w tenisie prowadzonych przez dr Jaime Fernandeza z Hiszpańskiej Federacji Tenisa, instruktor narciarstwa. Od najmłodszych lat związany ze sportem, jako tenisista klasyfikowany na listach PZT we wszystkich kategoriach wiekowych, drużynowy Wicemistrz Polski Juniorów z 2009 roku. Wielokrotny medalista mistrzostw Mazowsza i Warszawy w każdej kategorii wiekowej.
Obecnie realizuje się zawodowo w pracy z młodzieżą na korcie i poza nim, na treningach ogólnorozwojowych. Poza trenowaniem tenisistów jest czynnym zawodnikiem Crossfit.

Antek Orliński

Pierwszy kontakt z rakietą rozpoczął w wieku 6 lat, gra rekreacyjna bardzo
szybko przerodziła się w trening zawodniczy.
Zaowocowało to 1 miejscem w rankingu na Mazowszu w kategorii do lat 10.
W kategoriach wiekowych do lat 12,14 i 16 sklasyfikowany sie w pierwszej „15″ w Polsce w rankingu PZT.
Pierwszy medal Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 12 zdobył jako zawodnik WKT Mera Letnie Drużynowe Mistrzostwa Polski zakończył ze złotym medalem.
Kolejne większe sukcesy na najważniejszej imprezie w kraju to dwa brązowe medale w kategorii kadet. Pierwszy w Drużynowych Mistrzostwach Polski i drugi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – brąz w turnieju gry podwójnej.
Największe sukcesy święcił jako junior w barwach klubu WTS DeSki. W kategorii wiekowej do lat 18 zdobywca w sumie 6 medali Mistrzostw Polski. Trzy srebra w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekipa skazana na brąz) i trzy brązowe medale w indywidualnych MP – dwa w deblu i jeden w singlu. Wtedy też zaliczył najwyższą pozycję na listach Polskiego Związku Tenisowego, Antek był siódmym juniorem w Polsce.
Jako junior sklasyfikowany na listach światowych ITF – miejsce 617.
Dodatkowo już jako senior zdobywca dwóch brązowych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Od pięciu lat zawodniczo reprezentuje klub ligi niemieckiej SUS Bielefeld.
Po przygodzie zawodniczej automatycznie przystąpił do pracy z młodzieżą i tak juz od ponad 3 lat pracuje jako szkoleniowiec i sparingpartner z zawodnikami naszego klubu.

Krzysztof Guzowski

mgr fizjoterapii, terapeuta manualny www.prosportsupport.com
Jest absolwentem Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pisze pracę doktorska na temat urazów barku u tenisistów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem tenisa ziemnego. W przeszłości pracował z kadrą polskich pływaków, piłkarzami z klubu Legia Warszawa i wieloma zawodowymi tenisistami – m.in. Karoliną Woźniacką. Obecnie jest osobistym fizjoterapeutą Agnieszki Radwańskiej (od roku 2013) i reprezentacji Polski w tenisie (drużyny Davis Cup i Fed Cup od roku 2011).
Jest kierownikiem rehabilitacji w warszawskiej klinice CRS Cinic (www.crsclinic.pl) i prezesem Fundacji Sport Support, zajmującej się propagowaniem aktywności fizycznej i zdrowia (www.sportsupport.edu.pl).
Od 8-go roku życia trenował tenis ziemny. Po zakończeniu kariery zawodniczej, zajął się szkoleniem młodych tenisistów. W latach 2005 – 2008 prowadził zawodników z czołowych miejsc list Polskiego Związku Tenisowego. Posiada polskie i zagraniczne uprawnienia do pracy z tenisistami. Jest licencjonowanym Instruktorem Sportu w Tenisie oraz PTR Professional.
Dzięki sportowej przeszłości i aktualnej pracy z profesjonalną tenisistką lepiej rozumie, jakie obciążenia narządu ruchu niesie ze sobą uprawianie sportu. Uważa, że wczesne wprowadzenie działań związanych z profilaktyką urazów, takich jak budowanie nawyków dobrej rozgrzewki, ogólnorozwojówki i regeneracji po grze oraz przeprowadzanie fizjoterapeutycznych badań okresowych są niezbędnymi elementami procesu treningowego sportowca. Współpraca na linii trener tenisa – trener przygotowania fizycznego – fizjoterapeuta pomaga zoptymalizować rozwój tenisisty w każdym wieku.

IMG_7033.JPG

Paweł Kur

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie ze specjalizacją tenis ziemny oraz menadżer sportu. Po zakończeniu wieloletniej kariery zawodniczej kontynuuje swoją tenisową pasję jako szkoleniowiec dzieci i młodzieży. 

W latach 2010-2016 trener oraz koordynator sekcji tenisowej klubu UKS Sportteam Warszawa

Od września 2016 trener w Klubie Miedzeszyn Warszawa.

Sukcesy prowadzonych zawodników to m.in. indywidualne i drużynowe medale Mistrzostw Polski, wielokrotne miejsca 1-3 w  turniejach na poziomie ogólnopolskim i wojewódzkim w różnych kategoriach wiekowych.

2.png

Staszek Orliński

Przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 6 lat na warszawskiej spójni. Od 8 roku życia podopieczny szkoły tenisa Mirosława Gintera, brał regularny udział w turniejach regionalnych i ogólnopolskich w kategoriach do lat 10, 12 i 14. W wieku 14 lat zamienił rakietę tenisową na korki piłkarskie i do wieku seniora był aktywnym zawodnikiem Polonii Varsovii (mistrzostwo województwa 2001) i warszawskiego Hutnika. Powrócił do tenisa w 2005 roku, a od 2008 jest licencjonowanym instruktorem. Dziesiątki godzin przepracowane w programie Tenis10 i liczne obozy szkoleniowe z dziećmi i młodzieżą na koncie.  Od 2008 po dziś dzień współpracuje ze Szkoła Tenisa Ginter. Od 2017 jest trenerem w Klubie Miedzeszyn. 

Michał Grochal

Absolwent AWF o specjalizacji tenis, narciarstwo i pływanie, posiadający wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i sportowe.  Od 2007  roku instruktor Klubu Miedzeszyn koordynujący rekreacyjne zajęcia tenisowe i sportowe. Od 2009 koordynator sportowy naszej akcji Lato Na Kortach. Instruktor i opiekun na obozach sportowych organizowanych przez Klub Miedzeszyn.

Michał jest ulubionym instruktorem dzieci na naszych obozach rodzinnych.  Do aktywności fizycznej „porywa” nie tylko dzieci ale całe rodziny :)   Michał jest filarem naszego szkolenia rekreacyjnego. Wiele dzieci, które zaczynały w naszym Klubie szkolenie z nim, zdecydowało się na szkolenie zwodnicze. Michał zapewnia odpowiednie przygotowanie dla przyszłych zawodników.

Kasia Grochal

Kasia Grochal to drugi z filarów naszego szkolenia rekreacyjnego. Ciepła, cierpliwa absolwentka AWF o specjalizacji tenis i łyżwiarstwo. Doświadczona zawodniczka. W młodości, jako łyżwiarka figurowa wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka na mistrzostwach Europy. Zajmuje się szkoleniem najmłodszych dzieci. Jej doświadczenie i podejście do dzieci powodują, że dzieci chcą grać w tenisa coraz więcej i częściej :)

Kasia jest sprawdzonym coachem na zawodach na Talentiadzie Wawerskiej oraz naszych obozach rodzinnych. Zagrzewa najmłodszych zawodników do walki, biegu i szybkości. Jej zaangażowanie nagradzane jest wynikami i sprawnością sportową i tenisową najmłodszych zawodników :)